10% EXTRA KEDVEZMÉNY MINDEN TERMÉKÜNKRE! 
Érvényes: 2024.03.31-ig. Kuponkód: EXTRA10 

Egy szamurájharcos tanácsai a boldog élethez

egy szamurájharcos tanácsai a boldog élethez

Egy szamurájharcos tanácsai a boldog élethez


Miyamoto Mushashi Japán szamurájharcos tanácsai, bölcsességre inspirálnak minket. Halála előtt két héttel szedte össze ezeket a gondolatokat. A szamurájok nagy hangsúlyt fektettek, a személyes fejlődésre. A Miyamoto Mushashi által összefoglalt gondolatok, kiállták az idő próbáját és tanításai, napjainkban még inkább megállják a helyüket. A szamurájharcos számára a küzdelem sokkal több volt mint harc, maga volt a fejlődés csodálatos egysége.

Miyomoto Mushashi szamurájharcos tanácsai 10 pontba


1. Fogadd el a dolgokat

Fogadjuk el az életet, olyannak amilyen. Az elfogadás nem lemondást jelent, hanem alázatot. Az életben mindannyiunknak olyan magatartást kell tanúsítani, hogy tanulhassunk a körülményekből, amit nem mi választottunk, de meg kell próbálni elfogadni és vele együtt kell élni. Ha nem törődünk bele a valóságba, akkor az életünk, állandó szenvedés lesz számunkra. Ez egy belső csatához vezet, amiben mindig mi veszítünk, ha viszont elfogadjuk őket, akkor tanulunk és fejlődünk belőle.

2. Gondolj kicsit magadról, sokat másokról

Aki túl sokat gondol magáról, az csak a belső bizonytalanságát ellensúlyozza vele. Az igazi boldogság, mások szolgálatában van. A nagylelkű ember, maga is erősnek bizonyul, ezáltal önbecsülése megerősödik. Ha a jót feltételezzük másokról, akkor a sors is olyan embereket küld mellénk, akik jók. Vagy azért kapjuk, hogy fejlődjünk mellettük, vagy azért, hogy mi fejlesszük őket. Mindkettő, minket is építő feladat és küldetés. Nincs semmi ami ehhez az egyensúlyhoz fogható.

A boldog élet használati útmutatója

3. Hagyj fel a vágyakozással

Ha olyan után vágyakozunk ami nincs, vagy nem lehet a miénk, az örök elégedetlenséget hoz. A vágyakozással csak azt érjük el, hogy mindig többet akarunk és semmi sem lesz elég. A vágyakozó ember soha nem lesz boldog. A valódi hatalmunk abban rejlik, hogy feladjuk és elengedjük, ezt az érzést. Amúgy is, ha valamit görcsösen akarunk, nem megszerezni fogjuk, csak ellökjük magunktól.

4. Ne legyen bűntudatod

A bűntudat, nagyon sok szenvedés gyökere, pedig semmit nem változtatunk vele. Ne ítélkezzünk magunk felett, mert minden hibás cselekedetünk megtanít valamire. Ha valaki velünk tett rosszat, tanított nekünk egy leckét. Ezért bármi amin átmegyünk, fogjuk fel úgy hogy csak bölcsebbek lettünk tőle.

Miyamoto Mushashi szamurájharcos következő tanácsa :

5. Ne panaszkodj

Ha panaszkodunk, csak a rossz energiát engedjük szabadjára és a körülöttünk élő embereket mérgezzük vele. Saját magunknak is ártunk belülről, amivel a pozitív energiáink elvesznek. Ha a panaszkodás helyet, azokat a dolgokat számoljuk életünkben, amiért hálásak lehetünk, akkor sokkal boldogabbak leszünk és kapunk egy lelki békét is cserébe.

6. Engedd el azokat a dolgokat, amire nincs szükséged

Bizonyos dolgok befolyásolják az érzelmeinket és az életünk látóterét. Ha túlságosan ragaszkodunk hozzájuk, csak az energiáinkat emésztik fel. Ezek olyan dolgok amire már nincs szükségünk, de valamiért megtartjuk őket, még akkor is ha lelkiismeret furdalást okoznak. Bizonytalanságunk meg fog szűnni, ha elengedjük a lelki, de akár a tárgyi felesleges, felhalmozott dolgainkat is.

7. Ne kövess vakon másokat

Ez a bölcsesség a magabiztosságról szól. Bízz magadban és tartsd tiszteletben saját értékeidet. Ha nem így teszünk könnyű lesz manipulálni minket. Senki nem tudja mi a jó, vagy a rossz. Az hogy nekünk mi a legjobb, csak mi saját magunknak tudjuk eldönteni. Ha vakon követünk másokat, saját magunkat áruljuk el.

A keleti tanítók 5 tanácsa a belső ragyogáshoz

8. Legyen számunkra fontos a becsület

Ha tiszteljük magunkat, az egy egészséges önszeretet. Ne engedjünk meg olyan magatartást ami ellentmond az értékeinkkel. Ha hiszünk önmagunkban, és tiszteletben tartjuk a szabályokat, akkor ez büszkeséggel tölt el minket. A tiszteletre méltó személy viszonzásképp tiszteletet és figyelmet kap. Vonzzák mások jóakaratát, még az ellenségek is fejet hajtanak előttük. Ezért a becsület, komoly értéket ad az életünknek.

9. Szeretetünk ne legyen tolakodó

Az érzelmek általában ösztönös válaszok. Ha van valami ok mögöttük akkor érzésekké válnak. Ezek az érzések mélyebb, értékekkel és nem igényekkel társulnak. A szerelem is egy olyan érzés, hogy sokszor nem is a társunkba, hanem az érzésbe vagyunk szerelmesek. Ezért van az, hogy sok kapcsolat hamar kiég. Próbáljunk meg jól szeretni, nem megfojtva a másikat, hanem teret hagyni neki. Amitől mindketten szabadok maradtok, de kapcsolatotok biztos hátországot ad mégis a másiknak.

És végül…

10. Ne félj a haláltól

Mindannyian halandóak vagyunk. Az élet egyszer mindenki számára véget ér, nem szabad félnünk tőle. Ha legyőzzük ezt a félelmet, sokkal intenzívebben megéljük az életünket. Mert az életünkben minden okkal történik, még a rossz is és ha elég bölcsek vagyunk, később rájövünk, hogy az a rossz, tulajdonképpen jó volt.

Miyamoto Mushashi szamurájharcos tanácsai, realizmusra, alázatra és belső békére szólítanak fel. Arra figyelmeztetnek minket, hogy összpontosítsunk az élet értelmére és engedjük el a félelmeinket.

Ha ezt megtesszük, megéljük az életünket, észrevesszük a jót, a szépet és legfőképp a csodát!
Mert az élet egy csoda!


Várlak, a facebookon, az instagramon és a pinteresten is szeretettel, így folyamatosan naprakész leszel a pozitív gondolatokról, amit képviselek és hiszem, hogy az élet szebbé tehető.

Forrás

Facebook
Pinterest
LinkedIn
Reddit
Twitter